Mes ir Malinua

Jau greitai 20 metų kai mes su malinua! Per tuos metus nebuvo nei dienos, kad kartu gyventų mažiau nei 3 malinua, o jų buvo ir 5 ir 6 vienu metu. Betarpinis bendravimas, kasdienė dresūra leido  sukaupti neįkainuojamos patirties, kuri leido pasiekti puikių rezultatų.

Taigi beveik 20 metų  praėjo nuo to kai pirmą  kartą 1999m rudenį pamačiau energijos kupiną sutvėrimą, kuris iškėlęs uodegą stačiomis ausimis ir degančiomis akimis žiūrėjo į savo handlerį ir reikalavo veiksmo, nesibaigiančio veiksmo…. Tada supratau – tai šuo, kurį aš turėsiu. Čia prasidėjo ilga pažinimo kelionė, kuri tęsiasi jau bemaž 20 metų.

Visi šitie metai buvo šaunūs! Jie buvo daugiau ar mažiau sėkmingi, su pakilimais ir nuopoliais, su ieškojimais, atradimais ir praradimais, bet buvo šaunūs! Per juos formavosi mūsų pažintis su Belgų aviganių Malinua veisle, kuri yra ne populiariausia, bet geriausia darbinė veislė, kurią tikiuosi pavyks mums išsaugoti tokia kokia ji buvo prieš 120 ir daugiau metų. Naujų pažinčių dėka per tuos metus mums pavyko prisiliesti prie veislės šaknų, pabendrauti su žmonėmis, kurie gyvai čiupinėjo pirmuosius legendinius Malinua ir kurie atsimena daug linijų iki 1900m kai viskas prasidėjo. Taip pat per tuos metus mes kaupėme patirtį šunų dresūros srityje, aplankėme labai daug renginių, pasitreniravome su ne vienu pasaulinio lygio treneriu, rinkome ir dėliojome kvadratėlius puzlėje, kuri su lyg kiekviena nauja pažintimi, su kiekvienu nauju seminaru, su naujom treniruotėm vis plėtėsi ir didėjo, o tuo pačiu didėjo ir nežinomų detalių skaičius.

Su laiku nemažai jų pavyko užpildyti, bet šiandien tvirtai žinau, kad visų jų užpildyti niekada ir nepavyks, bet už tai yra didelis noras ir azartas atrasti jų kuo daugiau. Visa ta patirtis suformavo tam tikrą kryptį ir tikėjimą kur mes norime eiti ir kuo norime būti šiandien! Ir tai jau nebe ieškojimas, o ėjimas savo keliu! Tai liečia Belgų Aviganių Malinua veislę, o taip pat ir dresūrą. Didžiausią įtaką ir įkvėpimą ir daugelį akcentų ant nežinomųjų yra sudėliojęs Didysis meistras Bart Bellon’as bei kiti jo klubo nariai ir pasekėjai. Žinau, kad pas juos sugrįšime dar ne kartą. Jo filosofija ir dresūros technika yra labai aiški ir teisinga šuns atžvilgiu. Tai juoda/balta filosofija:) Ja vadovaujamės ir mes. Svarbiausia išlikti sąžinigu su savo šunimi! Su savo šunimis esame tapę įvarių IPO paklusnumo bei apsaugos varžybų nugalėtojais bei prizininkais, bet šiandien tai nėra mūsų galutinis tikslas. Dresūros aištelėje praleidžiame daugiau laiko nei bet kada ir mums patinka kelias kuriuo einame, procesas kuriuo džiaugiamės. Kas dieną atrandame naujų dalykų bendravime su bendraminčiais bei savo Malinua. Ėjimas keliu – tai nesibaigiantis procesas. Tikiu, kad jame, dresūros aikštelėje ar už jos ribų susitiksime dar ne kartą;)

Linkėjimai

M